Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky
Dnes je sobota 13.4.2024

Pořídili jsme v rámci dotace nový svozový vůz


2016-02-22-4489V rámci realizace projektu Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě, který byl podpořen v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí, jsme získali prostředky na pořízení  nového svozového vozu  v  hodnotě  téměř  4,6 mil. Kč.

Od středy 24.2. 2016 sváží   tříděný odpad v našem městě svozový vůz  SCANIA s nástavbou ROS ROCA OLYMPUS 20W od firmy HANES. Jedná se o třínápravové auto, které je vybaveno vznětovým motorem o výkonu 240 kW, dvanáctistupňovou  automatickou  převodovkou , s minimální  projíždějící  rychlostí od 3km/hod do max. povolené rychlosti 90km/hod,  odpruženou klimatizovanou kabinou se třemi sedačkami.

Nástavba má kapacitu 20 metrů kubických, je  vybavena  lineárním stlačováním na všechny druhy odpadů s pracovním tlakem 24 MPa, záchytnou vanou na tekutiny z bioodpadů .  Vyklápěč je schopen vysýpat téměř všechny druhy sběrných nádob, které jsou rozmístěny po městě.

TS tímto vozem budeme  nově svážet  všechny druhy složek separovaného odpadu (sklo barevné  i čiré, plasty,  papír) a bioodpad.