Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky
Dnes je sobota 13.4.2024

Svoz odpadu


Kalendář svozu odpadů pro rok 2024 ZDE.

Od 1.1.2024 dojde ke svážení směsného komunálního odpadu ve třech dnech (pondělí, úterý, středa). Které lokality se budou svážet ve středu naleznete ZDE.

Který den sváží směsný komunální odpad na Vaši adrese můžete zjistit i v harmonogramu Ekoly České Libchavy, případně v grafickém náhledu ZDE.


Seznam ulic dle lokalit pro svoz tříděných komodit ZDE.

Elektronický kalendář Google

Návod: Stáhněte kalendář se svou potřebnou lokalitou nejdříve v internetovém prohlížeči na osobním počítači a přidejte do Google Kalendáře. Až poté se synchronizuje s aplikací Google Kalendář na Vašem mobilním zařízení.

Lokalita 1

Lokalita 2

Lokalita 3

Lokalita 4Obecné informace


Do popelových nádob (směsný komunální odpad) nelze ukládat stavební suť, kamení, větve, výbušné látky, kapaliny, uhynulá zvířata, nebezpečný odpad, bioodpad, horký popel, oleje a vytříditelné složky odpadu, jako je plast, tetrapak, papír, sklo čiré i barevné, kovy. Pokud nádoba obsahuje tyto složky, je to důvod k nevysypání. Popelová nádoba musí být schopna výsypu a přístupná svozovému autu.

Zhotovitel služby je povinen vysýpat všechny nádoby i když nejsou plné, umístit je na původní stanoviště, zajistit pořádek na komunikaci, pokud nečistoty vznikly manipulací s nádobou.

Bioodpad svážíme z tzv. compostainerů. Tyto nádoby nesmějí obsahovat uhynulá zvířata, kosti, větve, dlouhé okrasné trávy, igelitové sáčky, komunální odpad a nebezpečný odpad, jelikož se celý obsah kompostuje. Do bionádoby odpad nepěchujte. Pokud vyjde svoz bioodpadu dle harmonogramu na mrazivý den, svoz se nekoná a proběhne následující týden bez mrazu (i mimo hramonogram). Bionádoby se v mrazu nedaří vysypat a dochází k jejich poškození. Poškozené nádoby nelze vyměnit. Nové compostainery lze zakoupit na internetových obcodech či v prodejnách železářství. Kupujte pouze certifikované nádoby, které vydrží náročnou manipulaci. 

popelariNádoby je třeba vystavit vždy ráno v 6 hodin, v den svozu, na stanoviště. Den svozu je závazný, čas nikoliv.

Plast, tetrapak, papír, sklo, kov, oleje ukládejte do kontejnerů jim určeným. Odpad minimalizujte sešlápnutím a neodkládejte ho kolem sběrných nádob. Zakládáte tak černou skládku.

Pokud máte dojem, že nádoby na Vašem stanovišti nestačí, kontaktujte nás.

Nádoby na věřejných sběrných místech neslouží podnikatelům.Od 1.7.2023 jsou všechny nádoby na směsný komunální odpad čipovány
a budou tak vyváženy pouze očipované nádoby. V případě, že občan nebude mít stávající nádobu vyvezenou po tomto datu, respektive neočipovanou, prosíme o kontaktování Odboru životního prostředí Města Vysoké Mýto na tel: 465 466 177.

Podnikatelům poskytneme více informací na tel: 602 565 820.

V případě poškození nádoby na směsný komunální odpad a nutnosti pořízení nové, kontaktujte Technické služby VM. Zajistíme Vám objednání nové nádoby, která bude již očipována. Nádoba Vám bude dopravena na požadovanou adresu a občan ji uhradí přímo kurýrovi v hotovosti. Případně na Vámi zakoupenou nádobu objednáme čip a zařídíme očipování, čip je všek takto samostatně za poplatek 100,-/kus s platností od 1.4.2024. 

Je nutné zachovávat hierarchii barev:

Černá = směsný komunální odpad

Hnědá = bioodpad

Žlutá = plast

Modrá = papír

Ceny nádob (ze dne 21.9.2023):

120lt plastová černá 1065,- vč. DPH

240lt plastová černá 1393,- vč. DPH

Více informací poskytne Veronika Truhlářová na tel: 602 565 820.