Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky
Dnes je úterý 6.6.2023

Svoz odpadu


Harmonogram svozu odpadů 2023

Kalendář ke stažení v pdf - pdf svoz odpadu 2023

Seznam ulic dle lokalit pro svoz papíru a plastu ke stažení v pdf - pdfseznam ulic

Elektronický kalendář Google

(Stáhněte nejdříve v internetovém prohlížeči na osobním počítači a přidejte do Google Kalendáře. Až poté se synchronizuje s aplikací Google Kalendář na vašem mobilním zařízení.)

Lokalita 1

Lokalita 2

Lokalita 3

Lokalita 4

Obecné informace

Do popelových nádob ( směsný komunální odpad) nelze ukládat stavební suť, kamení větve, výbušné látky, kapaliny, uhynulá zvířata, nebezpečný odpad, bioodpad, horký popel, oleje a vytříditelné složky odpadu, jako je plast,tetrapak, papír, sklo čiré i barevné, kovy. Pokud nádoba obsahuje tyto složky, je to důvod k nevysypání. Popelová nádoba musí být schopna výsypu, přístupná svozovému autu.

Zhotovitel služby je povinen vysýpat všechny nádoby i když nejsou plné, umístit je na původní stanoviště, zajistit pořádek na komunikaci, pokud nečistoty vznikly manipulací s nádobou.

Bioodpad svážíme z tzv compostainerů. Tyto nádoby nemohou obsahovat uhynulá zvířata, kosti, větve, dlouhé okrasné trávy, igelitové sáčky, komunální odpad, nebezpečný odpad, jelikož se celý obsah kompostuje. Do bionádoby nepěchujte odpad. Pokud vyjde svoz bia na mrazivý den, svoz se nekoná a proběhne následující týden bez mrazu. Bionádobu se nedaří vysypat a ulamují se držáky. Poté již nejde compostainer svážet. Nádoby rozbité nelze vyměnit. Nové compostainery lze koupit na internetových obcodech či v prodejnách železářství. Kupujte pouze certifikované nádoby, které vydrží náročnou manipulaci. V prodeji je hodně levných, nekvalitních nádob.

popelariNádoby je třeba vystavit vždy ráno v 6 hodin, v den svozu, na stanoviště. Den svozu je závazný, čas nikoliv.

Plasty, tetrapak, papír, skla, kovy, oleje ukládejte do kontejnerů na ně určených. Odpad minimalizujte sešlápnutím. Vejde se ho víc. Neodkládejte ho kolem sběrných nádob. Zakládáte tak černou skládku. Jistě se Vám to také nelíbí. Pokud máte dojem, že nádoby na Vašem stanovišti nestačí, kontaktujte nás. Tyto nádoby neslouží podnikatelům.

Rozpis svozu komunálního odpadu: (mimo lokality v pilotních projektech)


PONDĚLÍ

9.května, 17. Listopadu,Brandlova, Bednářova, Brandlova (od Českých bratří do Průhonů), Cihlářská, Cukrovarská, Čapkovská, Čápova, Českých bratří, Čermákova, Čsl. Legií, Čsl.armády, Dobrovského, Dostojevského, Družstevní, Erbenova, Fibichova, Gen. Závady ( od hl. sinice k trati), Gen. Svatoně, Gogolova, Hradecká, Chelčického, Chmelová, Chrpová, Jablonského nám., Jarní, Javornického, Jeronýmova, Jiráskova (strana u trati k hl.silnici), Jirečkova, Jiřího z Poděbrad, Jiřinková,
Jožky Svobody, Klicperova, Kopretinová, Kpt. Poplera, Krátká, Letní, Ležáků, Lidická, Litomyšlská, Luční, Máchova, Mánesova (od hl.silnice k trati), Miličova, Mládežnická, Mlýnská, M. Tauberové,
Na Blahově, Na Karlově, Nad Náhonem, nám. Naděje, Odbojářská, Palackého, Pivovarská,
Plk. B. Kohouta, Podzimní, Polní, Pod Kasínem, Prokopa Velikého ( od E 35 po žel.trať), Puškinova, Rašínova, Riegrova, Roháčova, Rokycanova (od Husovy po Školní), Růžová, Říční, Sladovnická,Slov. nár. povstání, Slunečná, Sodomkova, Spálenec, Škrétova, Štefánkova (mezi tratí a hl. silnicí), Štefánkova (mezi U Staré zastávky a Odbojářskou), Talafůsova (mezi U Staré zastávky a Odbojářskou), Tisovská, Tolstého, Tylova, U Potoka, Valcha, V Břízkách, V Peklovcích, V Zahrádkách, V Průhonech, Větrná, Vítězná, Vřesová, Whirtova, Zedníčkova,Zelené Náměstí, Zimní, Zvonková, Žižkova (od trati po Denisou),

ÚTERÝ

A.V.Šembery, Andělská, B.Korábové, B.Němcové, B.Smetany, Brandlova (od Českých Bratří po Žerotínovu), Brteč, Bří Škorpilů, Čelakovského, Denisova, Domoradice, Dráby, Dvořákova (od trati po Denisovu), Foersterova, Fügnerova, Gen. Závady (od hl. silnice k lékárně), Hálkova, Husova, Hradecká (od stavebnin směr HK), Hradecká ( proti Lidlu), Choceňská, Jana Nálepky, Javornického (od sv.Trojice po tř. Čes.Br.) Jiráskova (od trati k Peklovcům), K.Světlé, Klášterní, Knířov,Kolárova, Komenského, Kpt. Jaroše, Lhůta, Lipová, Mánesova(od trati po Denisou), Masarykovo nám., Na Kopci, Na Stráni, nám.Pod Kaštany, nám. Přem.Ot.II, nám. Tyršovo, nám. Vaňorného, Nerudova, Pod Nádražím, Pražská, Presslova, Prokopa Velikého (od žel.tratě do Peklovců), Průmyslová, Purkyňova, Rašínova (od trati po Denisou), Rokycanova (od Školní po V Peklovcích), Sladkovského, Slatinská, Slepá, Spojovací, Sportovní, Stříbříkova, Sv. Čecha, Šafaříkova, Školní, Šnakov, Štefánkova ( od Jiráskovy k U Staré zastávky), Talafůsova (od trati k U Staré zastávky), Třebízského, Tůmova, U Plovárny, U Stadionu, U Staré zastávky, V Kasárnách, Vinice, Voštice, Vanice, Vladislavova, Vraclavská, Vrchlického, Weinfurtherova, Zahradní, Zborovská, Žerotínova, Žižkova (od Denisovy po V Peklovcích)