Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky
Dnes je úterý 26.9.2023

Čistota města


Čistota města

Pečujte s námi o čistotu města. Bude se zde líbit nejenom nám bydlícím, pracujícím, ale i turistům.  Uvádíme několik příkladů, které nás nejvíce pálí.

barevne_kontejneryBarevné kontejnery, tzv. zvony, slouží k ukládání tříděného odpadu. Nešvarem se stává, že krabice nejsou roztrhány a jsou skladovány vedle kontejneru, který je poloprázdný. Stejně tak to vypadá i u plastů. Pokud zde občan vyhodí jiný odpad, v tomto případě sklo a komunální odpad, nastupují zaměstnanci technických služeb a odpad uklidí, což nás všechny stojí nějakou korunu navíc a to zbytečně. Také vylepování plakátů, inzerátů, apod. na místa tomu neurčená nepůsobí zrovna hezky. Toto řeší městská policie.

 

 

 

 

 

psi_sackyNa veřejném prostranství je držitel psa povinen okamžitě odstranit psí výkaly, dle vyhlášky města č.6/2006. V exponovaných částech města jsou umístěny na speciálních stojanech sáčky na psí exkrementy. Stačí jen vyjmou ze sáčku lopatku, nabrat a vyhodit do blízkého koše.  Pak si budeme moci sednou na trávu, či nechat si děti hrát bez obav.

 

 

 

  


parkoviste-a-kontejneryKomunální odpad a bioodpad je třeba odkládat pouze do nádob k tomu určených a to tak, aby nedošlo k znečištění okolí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 odpadkovy-kos1

 

Po městě je umístěny odpadkové koše, které slouží k odkládání drobných odpadů, např. obalů od nanuků, bombónů, občerstvení a podobně. Tyto nádoby jsou dvakrát týdně vyváženy.

 

 

 

K odkládání velkoobjemového odpadu ( sedačky, nábytek a pod.) slouží dva sběrné dvory. Tento odpad nelze odkládat na veřejná prostranství. Za poplatek nabízíme přistavení a odvoz kontejneru.

 

Od 1.1.2011 nelze ukládat větve na veřejná prostranství. Každý den jsou otevřeny sběrné dvory, kam je možné tyto odpady odvézt. Pokud přece jen chcete využít našich služeb, po telefonické domluvě a za úplatu rádi větve uklidíme.