Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky
Dnes je středa 22.5.2024

Bioodpad


Kompostainery s bioodpadem připravte na místo svozu vždy v 6 hodin ráno.

Nádoby nesmějí obsahovat: uhynulá zvířata, kosti, větve, liány, dlouhé okrasné trávy, igelitové sáčky, komunální odpad a nebezpečný odpad, jelikož se celý obsah kompostuje.

Do bionádoby odpad nepěchujte.

Pokud vyjde svoz bioodpadu dle harmonogramu na mrazivý den, svoz se nekoná a proběhne následující týden bez mrazu (i mimo hramonogram). Bionádoby se v mrazu nedaří vysypat a dochází k jejich poškození. 

V případě poškození nádoby na bioodpad Vám již bohužel nemůžem nabídnout novou nádobu, ale je nutné si kvalitní certifikovanou HNĚDOU nádobu zakoupit (např. Ekole České Libchavy) a vyzvednout si nálepku na sběrném dvoře.

Větve, liány a dlouhou trávu odevzdávejte zvlášť a to buď na sběrné dvory nebo na kompostárnu. Tyto je nejprve třeba naštěpkovat, jinak závažně ničí stroje (překopávač kompostu).
Svozový plán - seznam ulic dle abecedy:

Úterý:
9. května, Bednářova, Brandlova, Čelakovského, Českých bratří, Čsl. armády, Dostojevského, Erbenova, Gogolova, Hálkova, Chelčického, Choceňská, Chrpová, Jablonského nám., Jana Nálepky, Jarní, Javornického, Jeronýmova, Jirečkova, Jiřinková, Kopretinová, Komenského, Kpt. Poplera, Kpt. Jaroše, Letní, Lipová, Litomyšlská, Luční, Máchova, Miličova, Mlýnská, Na Blahově, Na Karlově, Na Stráni, Na Kopci, Nad Náhonem, Palackého, Podzimní, Pod Kasinem, Presslova, Puškinova, Roháčova, Růžová, Říční, Slatinská, Slunečná, Sportovní, Škrétova, Tisovská, Tolstého, Třebízského, Tylova, U Potoka, V Průhonech, Vinice, Vřesová, Weinfurtherova, Wirthova, Zahradní, Zimní, Zvonková, Žerotínova

Středa:
17. listopadu, A. V. Šembery, Bří Škorpilů, Cihlářská, Cukrovarská, Čapkovská, Čermákova, Dobrovského, Družstevní, Fibichova, Föersterova, Hradecká, Husova, Jiřího z Poděbrad, Jožky Svobody, Krátká, Pražská, Čsl. legií, Denisova, Dvořákova, Gen. Svatoně, Gen. Závady, Chmelová, Jiráskova, Ležáků, Lidická, Mánesova, Mládežnická, M. Tauberové, nám. Naděje, nám. Přemysla Otakara II., nám. Otmara Vaňorného, Odbojářská, Pivovarská, Plk. B. Kohouta, Pod Nádražím, Pražská, Prokopa Velikého, Purkyňova Rašínova, Riegrova, Rokycanova, Sladkovského, Sladovnická, Slov. nár. povstání, Sodomkova, Spojovací, Svatopluka Čecha, Šafaříkova, Školní, Štefánikova, Talafusova, Tůmova, U Staré zastávky, V Břízkách, Větrná, Vítězná, Vladislavova, Vrchliského, V Peklovcích, Vraclavská, V Zahrádkách, Zborovská, Zedníčkova, Zelené nám., Žižkova.

Více informací na tel: 602 565 820.